Ekin Yazın Dostları

Kitap Okurlarının Buluşma Noktası

Ekin Yazın Dostları’nın Fotoğraf Etkinlikleri Başladı

Posted by Aydın Ergil 25 Ağustos 2015

al-iste-istanbul2006’da kurulduğundan bu yana her etkinlikte fotoğraf çeken Ekin Yazın Dostları’nın bundan böyle daha bilinçli ve daha düzeyli fotoğraflar çekmeleri için bu konuda deneyimli arkadaşlarımızın öncülüğünde fotoğrafçılık eğitimleri başlatıldı. İlk fotoğrafçılık eğitimi “Mürefte’de Bağbozumu ve Şarap Tadımı” etkinliğine katılacak arkadaşlarımız ile İstanbul 1. öbekten dileyenlere verildi.  Erol Alkan‘ın büyük bir özenle hazırladığı ve 23 Ağustos 2015 Pazar günü yaptığı sunumda bir yandan fotoğrafçılık tarihinden önemli sayfalar yer alırken öte yandan çerçeveleme ve ışık etmenlerinin düzeyli fotoğraftaki işlevleri incelendi. Eğitime katılan herkes eğitimin çok yararlı olduğunu belirtti. Fotoğrafçılık eğitimi diğer öbeklerimiz için de yinelenecek ve yeni içeriklerle sürecek.

İlk fotoğraf yarışmasında 5 Eylül Cumartesi günü yapılan Mürefte Gezisi‘nde çekilecek fotoğraflar yarışacak. Fotoğraflar 11 Eylül Cuma akşamına dek seçici kurula gönderilecek.

Birinci seçilecek fotoğrafı çeken arkadaşımıza Ara Güler’in ve Çetin Altan’ın “Al İşte İstanbul” kitabı armağan edilecek.

Ekler:

  1. Erol Alkan’ın sunumu:
    Fotoğrafçılık Temel Eğitimi
  2. Fotoğraf çekerken uygulanması gereken 50 kural:
    Temel Fotoğraf Eğitimi-2

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s