Ekin Yazın Dostları

Kitap Okurlarının Buluşma Noktası

Roman Kahramanları Dergisi Sayı 21’deyiz

Posted by Aydın Ergil 12 Ocak 2015

RK-21-Kapakİlk kez bir yazın dergisi okur gruplarına yer ayırma kararı aldı ve Ankara 1. öbeğinden arkadaşımız İlkiz Kucur Taşdelen ile iletişim kurdu. Türkiye’de en düzenli okur öbekleri bulunan Ekin Yazın Dostları‘na sayfalarını açtı. İşte bu dergi Roman Kahramanları Dergisi.

Roman Kahramanları Ocak 2015’de yayımlanan 21. Sayısıyla okur gruplarından haberleri başlattı ve öbeklerimizde okunan kitaplarla ilgili görüşlerimiz için 15 sayfasını ayırdı. Biz bu ilk çalışma için İstanbul, Ankara ve Marmaris öbeklerimizi öncü olarak seçmiş, daha sonraki sayılarda tüm öbeklerimizin yer almasını arzu etmiştik. Ayrı yöntemlerle de derlenmiş olsalar bu üç bölgede bulunan öbeklerimizin yazıları birbirinden güzel oldu. Adana öbeğimiz daha sonra kurulduğundan tanıtım yazımızda yer almadı. Doğal olarak bundan sonraki sayılarda onlar da yer alabilecek. İlk sayıda toplu olarak yer alan İstanbul ve Ankara öbeklerimiz de bundan böyle bağımsız olarak haberlerini derleyebilecek.

Bir kitap okur için yazılır. Okurların görüşleri yazarlar için büyük önem taşımaktadır. Ekin Yazın Dostları yazarları da toplantıya çağırarak doğrudan okur görüşlerini duymalarına ve onları yanıtlamalarına olanak sağlıyor. İşte Roman Kahramanları Dergisi bu önemli çabayı okurlarına duyurma kararı aldı. Dergi üç ayda bir yayımlanıyor ve tüm kitapçılarda satılıyor.

Okur gruplarına sayfalarını açarak bir ilki gerçekleştiren Roman Kahramanları Dergisi‘ne teşekkür ediyor ve yayınını hep sürdürmesini diliyoruz.

Reklamlar

Bir Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s